Sevda Sezgin

Sevda Sezgin

İzmir’li Sevda hanım kolostomi ameliyatı geçirdikten sonra gerçekleştirdiği doğumu bize anlattı.

Bizde bu bilgiyi sizlere ulaştırmak istedik

1994 yılı başlarıydı.
Daha önceleri, gaz, karın ağrısı ve kilo kaybı ile başladı. 29 Temmuzda evlenecektim. Düğün telaşından önemsemedim. Geçer diye düşündüm. Kasım ayında iyice kötülemiştim. Doktora gittiğimde Ülsaratif kolit olduğumu söylediler ve 1 ay boyunca hastanedeyattım. 1 Mayıs 1997 yılına kadar tedavi oldum. Ama iyileşme sağlanamayınca ameliyat olmaya karar verdik.

Hekimsan ailesiyle tanışmamız başlamıştı. Çok iyi insanlardı. Bizi hiç yalnız bırakmadılar. Daima yanımızda oldular. 2000 yılına kadar rektumun iyileşmesi için tedavi gördüm. Vücudum tedaviye cevap vermedi. 20 Eylül 2000 yılında ise rektumu alıp,ömür boyu kolostomi ile yaşamaya
başladım.

Zaten üç yıldan beri yaşıyordum. Böyle bile olsa yaşamak çok güzel. Çünkü herşeyi yiyip içebiliyordum. Artık perhiz yoktu. Yasaklardan
kurtulmuştum.  Ama içimde bir şüphe vardı.

sssezgin

Sevda Sezgin

ssezgin1

Sevda Sezgin Eşi ve Bebeği ile

Kolostomili ikençocuk sahibi olabilirmiyim diye eşimle beraber beni ameliyat eden Sn. Prof. Dr. Mustafa Korkuta gittik.

Sorduğumuzda tabi ki neden olmasın dedi. Yanlızca normal doğum yapmamı söyledi. Tehlikeli olmadıkça. Dünyalar bizim oldu. Çok mutlu olduk. Doktorumuz bizi Prof. Dr.Aydın Özsarana yönlendirdi. Aydın beyle görüştüğümüzde sadece ayda 1 kilo almamı önerdi. Kolostomili olduğun için sakıncalı olabilir dedi.

Ocak 2003 yılında hamile kaldığımda 68 kilo idim. Doğum yaptığımda ise 73 kilo idim. Sadece 5 kilo almıştım. 7 Ekim 2003 tarihinde doğum gerçekleşti.

Bu bir mucizeydi.

Adı da Tuana olacaktı. Tuana şu an 5 yaşında ve kreşe gidiyor. Çok mutluyuz. Tabi ki insanlar kolostomili iken hamile kalabilir ve çocuk sahibi olabilirler. En gerçek örnek ben ve çocuğumdur. Bu mutluluğu herkesin tatmasını isterim. Çok güzel bir duygu.

Bu konuda yardımları dokunan sn. Prof Dr. Ahmet Musoğluna,  Sn. Prof. Dr. Mustafa Korkuta, sn. Prof. Dr. Aydın Özsarana ve kendi ailemiz gibi olan Sayın Hekimsan Ailesi olarak başta siz sayın kurucuları ve İzmir Hekimsan Zehra Hanıma, Füsun Hanıma ve tüm çalışanlarına teşekkürü bir borç biliriz.

Kolostomili hasta

Sevda Sezgin.

ssezgin6

Sevda Sezgin Eşi Ve Bebeği

ssezgin3

Sevda Sezgin Eşi Ve Tuana

ssezgin5

Tuana

ssezgin4

Tuana